דף הבית » הלוואת גישור למשכנתא

הלוואת גישור למשכנתא

הלוואות גישור הן סוג הלוואות מאוד מקובל במגזר העסקי, כאשר המהות של הלוואות אלו היא מימון ביניים עבור פעילויות שונות ולתקופות יחסית קצרות. אך זהו נושא שלמעשה קיים גם בשוק המשכנתאות הפרטי. הלוואת גישור למשכנתא מהווה פיתרון יעיל ורלוונטי מאוד עבור לווי משכנתאות רבים, כך שיש להכיר אפיק מימון זה ולקחת אותו בחשבון. במהותה, הלוואת גישור למשכנתא נועדה באמת לגשר על תקופה מסוימת בה יש צורך במזומנים לביצוע עסקת רכישה.

בעיקר למצבים של רכישת דירה חדשה לפני מכירת הדירה הישנה

המצב הנפוץ ביותר בו אנשים יבקשו להשתמש בפיתרון של הלוואת גישור למשכנתא הוא כאשר הם רוצים לרכוש דירה חדשה, אך עוד לא הספיקו או לא הצליחו למכור את דירתם הנוכחית / הישנה. בצורה זו, הלוואת הגישור מאפשרת לרכוש את הדירה המבוקשת, כאשר במקרים רבים יש לתזמון חשיבות רבה בהשגת העסקה ובתמחור הרצוי, גם כאשר לרוכשים עצמם אין את הכסף עצמו – בהון עצמי – לבצע את הרכישה. הלוואת גישור למשכנתא היא אם כך פיתרון שעשוי להיות יעיל מאוד במצבים כגון אלו, אפשר לרכוש דירה חדשה בלי לחץ למכור את הדירה הישנה ולא להתפשר על קבלת המחיר המבוקש על הדירה הישנה.

כל הבנקים מציעים הלוואת גישור למשכנתא, כאשר במרבית המקרים ניתן לקבל גם הלוואת גישור וגם הלוואת משכנתא נוספת לרכישת הדירה החדשה. יש לציין כי פיתרון גישור זה רלבנטי גם לבעלי דירות שסיימו לשלם את המשכנתא וגם לבעלי משכנתאות קיימות המבקשים לרכוש דירה חדשה.

כאשר בעלי דירות מתעכבים במכירת הדירה שלהם אך עדיין רוצים לקנות דירה חדשה וגם בעלי דירות הצריכים מימון ביניים לרכישת דירה חדשה עד למכירת דירתם הישנה, סוג הלוואה כזה מגשר למעשה על התקופה הבעייתית הזו ומספק פיתרון פיננסי נוח וזמין. לכן ההלוואה נקראת הלוואת גישור. במקרים רבים כל כך, קבלת הלוואת גישור למשכנתא היא ההבדל העיקרי בין מציאת ורכישת הדירה המתאימה ביותר לבין אובדן עסקה בגלל היעדר מזומנים ומגבלות פיננסיות אחרות.

הסבר על מהות השיטה

כמובן שניתן לקבל הלוואת גישור למשכנתא רק כאשר יש סכום כסף ודאי שהלווים צפויים לקבל בזמן הקרוב – קרי, מכירת דירה קיימת וקבלת סכום כסף גדול עקב כך. יש מקורות כספיים אחרים שניתן להסתמך עליהם – כאשר הם בטוחים ומובטחים – אך לרוב מדובר על מימון ביניים עד למכירת דירה קיימת. המודל של הלוואת גישור למשכנתא כולל קבלת כל הסכום הדרוש בתשלום אחד, כאשר זו הלוואה לתקופה קצרה של כמה חודשים או מספר שנים מועט – מקסימום שנתיים לרוב.

ההחזר מתבצע עם מכירת הדירה הישנה, בתשלום אחד הכולל או את כל סכום הקרן בתוספת הפרשי ריבית והצמדה או רק את תשלום הקרן אם לאורך התקופה שולמו ריבית והצמדה.

ניתן לקחת הלוואת גישור למשכנתא במסלול של ריבית פריים, עם הצמדה למדד או ללא הצמדה, על בסיס ריבית הליבור או הלוואה צמודה לדולר / יורו. כמו כן, במכירה מוקדמת מהצפוי של הדירה הישנה, ניתן ברוב המקרים לבצע פירעון מוקדם של הלוואת הגישור, ללא עמלות פירעון מוקדם ותשלומי היוון הפרשי הריבית.

מומלץ לפנות לקבלת ייעוץ משכנתא על מנת לקבל את התנאים הטובים ביותר ולבנות מערך נכון.

סוגי הלוואות דומים

בשוק המשכנתאות יש סוגי הלוואות דומים, סוגים שלעיתים מבלבלים אנשים מבחינת המשמעות של כל מסלול לעומת הלוואת גישור למשכנתא. סוגים אלו כוללים למשל משכנתא גרייס שבה יש תקופה קצרה ומוגדרת שבה הלווים לא משלמים החזרים כללי. יש גם משכנתאות בלון / בוליט, כאשר הן דומות מאוד להלוואות גישור ולעיתים מדובר למעשה  באותו מסלול. הלוואות בלון/בוליט כוללות תקופת זמן קצרה יחסית והחזר של כל הסכום בתשלום אחד – עם תשלומי ריבית חודשיים או החזר הקרן + הריבית בסיום התקופה בלבד – זהו מסלול שקיים גם מחוץ לגבולות של הלוואת גישור למשכנתא.

  לקבלת ייעוץ ללא עלות בנושאפתרונות מימון

  נציגי מרכז המידע הארצי עומדים לרשותכם

  077-7715430

  מלאו את פרטיכם ונציגינו ייצרו עמכם קשר בהקדם האפשרי

  הרשמה מאובטחת. פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך כדי שמירה על פרטיותך.

  חייגו עכשיו צרו קשר