דף הבית » מקורות מימון

מקורות מימון

בגיל הזהב מתוודעים להוצאות חדשות, לצד הפסקת ההכנסות באופן סדיר.
נדרשים יותר ויותר לטיפולים וביטוחים רפואיים, למציאת פתרונות מגורים סיעודיים בעת הצורך וכו', ומאידך, מגיעים לגיל פרישה ומפסיקים לעבוד ומקורות ההכנסה מצטמצמים לכדי מימונים שונים מטעם המדינה וההשקעות החכמות שביצענו בעבר.

ישנו היום מגוון של אפשרויות ומקורות מימון המיועדים למטרות שונות בסיוע לקשיש לחיות בכבוד. אנו בפורטל משכנתא הפוכה מרכזים עבורכם את מקורות המימון העומדים בפניכם ומעדכנים בשינויים שנעשים, מבחינת מגמות, חוקים וזכאויות שונות.

מקורות מימון

מימון בסיסי, לו זכאים אזרחי ישראל אשר הגיעו לגיל הפרישה, הוא קצבת הזקנה. קבלת הקצבה תלויה בתשלום סדיר של דמי הביטוח הלאומי לאורך השנים, וכן במבחני הכנסה וסטטוס כאלו ואחרים. היא משולמת כקצבה חודשית על ידי המוסד לביטוח לאומי, ונלוות אליה אי אילו תוספות לפי מבחנים שונים, כולל השלמת הכנסה לבעלי הכנסות נמוכות.
למידע נוסף – קצבת זקנה

בני גיל הזהב, אשר נמצאים במצב סיעודי וזקוקים לטיפול סיעודי צמוד, זכאים גם לקבלת גמלת סיעוד, מטעם המוסד לביטוח לאומי ובשיתוף עם משרד הרווחה. זוהי גמלה המממנת שעות סיעוד של מטפלת ישראלית או עובדת זרה אשר מסייעת לקשיש במקום מגוריו בפעולות יומיומיות אשר מתוקף מצבו אין הוא מסוגל לבצע. אין מדובר כאן בתשלומים למיניהם לקשיש, כי אם בגילום שעות הסיעוד של המטפלת הסיעודית.
למידע נוסף – גימלת סיעוד

מקור נוסף למימון הינו קצבת הפנסיה – עובדים שכירים, עובדי שירות הציבור ומהיום גם כל העובדים העצמאיים – זכאים לתשלומי פנסיה בעת פרישתם לגמלאות. ישנה פנסיה תקציבית, בה העובד משלם אך ורק דמי ניהול משום שהיא במימון מטעם תקציב המדינה, לפי חוק שירות המדינה ואת ההפרשה מבצע המעביד. סוג נוסף של פנסיה קרוי פנסיה צוברת, ובה גם המעביד וגם העובד מפרישים לקרן פנסיה תשלומים מדי חודש.
למידע נוסף על קרנות פנסיה

אפיק הכנסה עיקרי אחר יכול להגיע מהשקעות שונות. החל מפיקדונות, אשר בהם כספנו מובטח וניתן לפורעם כל אימת שנבקש, דרך קופות גמל וקרנות השתלמות, אשר ניתנות לפירעון בגיל הפרישה, ועד להשקעה בקרנות נאמנות, אגרות חוב, מניות ואופציות, אשר בהן קיימים סיכונים מסוימים וההשקעה בהן צריכה להיות מפוקחת על ידי איש מקצוע. לא משנה באיזה אפיק השקעה אתם בוחרים, כדאי להיוועץ ביועץ השקעות אשר יבקר את התנהלותכם ויבטיח את התשואה המרבית לקראת גיל הפרישה.
למידע נוסף – אפיקי השקעות

למידע אודות אפשרויות מימון גיל הזהב – מימון כללי של משכנתא הפוכה או מימון דיור בבית אבות, דיור מוגן או בבית הפרטי לקשיש המעסיק מטפלת.

  לקבלת ייעוץ ללא עלות בנושאפתרונות מימון

  נציגי מרכז המידע הארצי עומדים לרשותכם

  077-7715430

  מלאו את פרטיכם ונציגינו ייצרו עמכם קשר בהקדם האפשרי

  הרשמה מאובטחת. פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך כדי שמירה על פרטיותך.

  חייגו עכשיו צרו קשר